Hilary Duff | www.Hilary-Duff.cz

Hudba, mp3 ke stažení, diskografie

Hilary Duff – hudba a diskografie

Prvním hudebním počinem od Hilary Duff byla coververze skladby „I Can´t wait“ od Brooke McClymont. Píseň se objevila na soundtracku k televiznímu seriálu „Lizzie McGuire“. Kompilace obsahuje 12 skladeb, například od Jessicy Simpson, S Club 7, The Wiseguys, Mandy Moore, Play, Jump 5, Smash Mouth, Jackson 5, Fan_3, Dana Dawson.

Další úspěšná píseň „The Tiki Tiki Tiki Room“ se objevila na prvním díle DisneyMania kompilace. Jednalo se o sérii písní známých z Disneyho filmů a seriálů. Na kompilaci se objevili například Anastacia, Usher, Jessica Simpson, Ashanti.

album Santa Claus Lane

Santa Claus Lane je první sólové album Hilary Duff. Bylo vydáno na podzim 2002 a obsahuje nejrůznější vánoční písně. Na albu spolupracovala společně s Christinou Milian, Lil´ Romeo a se svojí sestrou Haylie. Recenze byly k albu poměrně mírné. Pozitivnímu ohlasu se mu dostalo od kritika Christophera Thelena z „The Daily Vault“. V prestižním žebríčku US Billboard 200 se album udrželo 15 týdnů, nejlépe na 153. místě. Díky prodejnosti se stalo zlatým.

album Metamorphosis

Druhé album popové zpěvačky Hilary Duff nazvané „Metamorphosis“ bylo vydáno v srpnu 2003. Tři skladby na albu napsal a produkoval známý producent The Matrix, jednalo se o písně „So Yesterday“, „Where Did I Go Right“ a „The Math“. Sestra Haylie Duff napsala společně s Hilary skladby „Sweet Sixteen“ a „Inner Strength“. Album zaznamenalo obrovský úspěch – prodalo se ho více než 5 miliónů kopií po celém světě. Album se dočkalo velmi lichotivých recenzí. Například Stephen Thomas Erlewine z All Music Guide napsal, že „přesně takhle by měl znít pop pro mladé“. Řekl, že se jedná o novou Avril Lavigne, avšak sladší a s přitažlivějším hlasem. Hilary Duff s albem vyhrála kategorii „Nejlepší nový umělec“ na World Music Awards v roce 2004.

album Hilary Duff

V září 2004 vydává Hilary již své třetí sólové album pojmenované prostě „Hilary Duff“. V rozhovorech Hilary často uvedla, že při práci na tomto albu měla větší kontrolu nad texty a hudbou. Proto je také výraz v písních mnohem osobnější a obsahuje motivy z rockové hudby, kterou má Hilary velice ráda. Album však nebylo příliš úspěšné. Bylo často označeno jen jako laciná sladší napodobenina Avril Lavigne a Ashlee Simpson. Prodeje v Americe nedosáhly na prodejnost alba Metamorphosis, ani singly „Fly“ a „Someone´s watching over me“ se nestaly výraznými hity.

album Most Wanted

V srpnu 2005 se Hilary rozhodla vydat kompilační album, které obsahovalo její předchozí úspěšné skladby a nové písně, na kterých spolupracovala s Joel Maddenem, jeho bratrem Benjim a také s kytaristou Johnem Feldmannem (skupina Goldfinger). Hilary o albu říká, že se nejedná o klasický výběr hitů, ale její vydavatelství zkrátka usoudilo, že je na čase vydat další hudební počin. Kritiky na album byly jak pozitivní, tak negativní, až velice kritické. Například server All Music Guide označil nové skladby jako naprosto zbytečné.

album 4Ever

V květnu 2006 následovalo další kompilační album „4Ever“, které bylo vydáno v Itálii. Jedná se o album, které mělo za cíl pouze propagovat nejúspěšnější singly a také ukázat bonusové a doposud nezveřejněné skladby. Vydání alba v Itálii není pouhá náhoda. Obrovské množství italských fanoušků Hilary Duff si album doslova vyžádalo. Jen v Itálii se album prodalo ve 100 000 kopiích. CD následovalo také DVD se záznamem Metamorphosis turné, videoklipy, rozhovory a záběry ze zákulisí.

album Dignity

Dignity je další regulérní studiové album od Hilary Duff. Vydáno bylo na jaře 2007. Album obsahuje tři hitové singly „Play with Fire“, „With love“ a „Stranger“. Album „Dignity“ bylo velice dobře přijato kritikou. Na webu Metacritic obdrželo hodnocení 61/100, což vůbec není špatné. Stylově se hudba řadí k modernímu tanečnímu proudu electro pop. Jedná se o sice jasně komerční album, avšak s překvapivě kvalitní hudbou a texty, které si kromě jednoho napsala Hilary sama.

Alba

  • Santa Claus Lane (2002)
  • Metamorphosis (2003)
  • Hilary Duff (2004)
  • 4Ever
  • Dignity

Hilary-Duff.cz obsahuje hezkou galerii fotek, mnoho zajímavostí z jejího života, tapety na plochu, přehled filmových rolí, ve kterých zazářila. Dozvíte se také vše o její hudební kariéře. Samozřejmě zde nechybí ani podrobná biografie a videoklipy této půvabné a sympatické mladé dámy.