Hilary Duff | www.Hilary-Duff.cz

Filmy, filmografie

Filmová kariéra Hilary Duff

Díky své matce byly obě dcery už od mládí vedeny k umění. Hilary i Haylie už jako 5leté hrály v místních divadelních představeních. V šesti letech vystupovala Hilary společně se svou sestrou v baletu Louskáček v San Antoniu. Díky perfektnímu přesvědčivému výkonu byly v následujících letech obě sestry obsazovány do několika reklam. První role v televizi na sebe nedaly dlouho čekat. Jako první přišla malá rolička v miniseriálu „True Women“, ve kterém se její jméno nedostalo ani do titulků. V roce 1998 se objevila v komediálním dramatu „Playing by Heart“, opět se ale její jméno nevyskytlo v závěrečných titulkách.

Casper meets Wendy

Casper meets Wendy je pouze na videu distribuovaný film z roku 1995 v hlavní roli s Hilary Duff (Wendy). Hilary hrála malou dobrou čarodejnici, která se dle proroctví měla stát největší kouzelnicí všech dob. Tomu však chce zabránit zlý Desmond Spellman, který usiluje o život maličké Wendy. Na svém strastiplném dobrodružství se Wendy spřátelí s duchem Casperem. To se však příliš nelíbí Casperovým třem strýčkům (Stretch, Stinky, Fatso) ani Wendyním tetám. Nakonec však Wendy společně s Casperem překonají všechna nebezpečí zlého kouzelníka a vše dobře dopadne. Zkrátka přesně tak, jak se sluší na dětskou pohádku.

Human Nature

V roce 2002 získala Hilary Duff zajímavou roli v nezávislém filmu Human Nature. Film byl s úspěchem předveden na filmovém festivalu v Cannes a na festivalu Sundance. Scénář napsal Charlie Kaufman, režie se chopil Michel Gondry. Hilaryina role představuje dětství hlavní postavy, kterou hrála známá Patricia Arguette.

Lizzie McGuire

V komediálním rodinném seriálu Lizzie McGuire získala Hilary Duff obrovskou popularitu. Jedná se o televizní seriál společnosti Disney, který se vysílal v letech 2001 až 2004. Zaměření seriálu bylo na starší děti a adolescenty, čemuž odpovídal i děj seriálu. Sérii vytvořil Terri Minsky, na začátku století se tak tento úspěšný seriál stal vlajkovou lodí a nejúspěšnějším seriálem na Disney Channel. Hilary Duff hraje hlavní hrdinku Lizzie, což je klasická sebevědomá puberťačka. V několika epizodách účinkovala také Hilaryina sestra Haylie Duff. Jednalo se o epizody „Clueless“, „Xtreme Xmas“ a „Party over here“. Zajímavé je, že ikdyž se seriál vysílal přes 3 roky, Lizzie a její přátelé chodí v seriálu stále do 8. třídy ;-). Každou epizodu sledovaly až 3 miliony diváků. Díky velké popularitě se odkazy na seriál dostaly i do dvou epizod animovaných The Simpsons.

Po úspěchu seriálu bylo jasné, že filmové zpracování není daleko. Celovečerní film The Lizzie McGuire Movie byl uveden 2. května 2003. Ve filmu již hlavní postava odmaturovala a jede na školní výlet do Říma. Zisk se vyšplhal na slušných 55 miliónů dolarů.

A Cinderella Story

Moderní zpracování příběhu o Popelce „A Cinderella Story“ je teenagerský romantický film, kde spolu s Hilary Duff hrál Chad Michael Murray. Klasickou pohádku tvůrci převedli do moderního světa – tradiční ztracený střevíček nahradil mobilní telefon. Vpodstatě se jedná o nenáročnou romanci pro mladé. I kritiky nebyly nijak zvlášť nadšené. I přesto však film vydělal přes 50 miliónů dolarů v USA a přes 70 na celém světě. Stal se tak dosud nejúspěšnějším filmem, ve kterém Hilary Duff hrála a pro který nazpívala titulní píseň.

Hilary-Duff.cz obsahuje hezkou galerii fotek, mnoho zajímavostí z jejího života, tapety na plochu, přehled filmových rolí, ve kterých zazářila. Dozvíte se také vše o její hudební kariéře. Samozřejmě zde nechybí ani podrobná biografie a videoklipy této půvabné a sympatické mladé dámy.