Hilary Duff | www.Hilary-Duff.cz

Biografie, životopis, profil

Hilary Duff (celým jménem Hilary Erhard Duff) se narodila ve znamení Vah 28. září 1987 v Houstonu ve státě Texas (USA). Je zajímavé, že Hilary je prakticky přesně o 3 roky mladší než kanadská zpěvačkaAvril Lavigne. Hilary Duff je americká herečka a zpěvačka. Jejím průlomovým mezníkem bylo účinkování v seriálu Lizzie McGuire. Věnuje se také filmové herecké kariéře (Dvanáct do tuctu, Moderní Popelka) a samozřejmě i pěvecké dráze. Jako moderní symbol ženské krásy představuje parfémy Elizabeth Arden.

Hilary se narodila jako druhá dcera rodičům Bob Erhardovi a Susan Colleen Duffovým. Její starší sestra se jmenuje Haylie Katherine, na album „Dignity“ pro Hilary napsala jednu písničku. Otec je úspěšný majitel sítě obchodů a matka je ženou v domácnosti.

Zajímavostí na původu Hilary je, že má německé předky. Její babička Amy Beulah Schlemmer totiž pochází z Německa.

Díky své matce byly obě dcery už od mládí vedeny k umění. Hilary i Haylie už jako 5leté hrály v místních divadelních představeních. V šesti letech vystupovala Hilary společně se svou sestrou v baletu Louskáček v San Antoniu. Díky perfektnímu přesvědčivému výkonu byly v následujících letech obě sestry obsazovány do několika reklam.

První role v televizi na sebe nedaly dlouho čekat. Jako první přišla malá rolička v miniseriálu „True Women“, ve kterém se její jméno nedostalo ani do titulků. V roce 1998 se objevila v komediálním dramatu „Playing by Heart“, opět se ale její jméno nevyskytlo v závěrečných titulkách. První větší role přišla v témže roce ve filmu „Casper meets Wendy“. Hilary ztvárnila postavu Wendy, která objeví kreslenou postavičku Caspera a zažívají spolu nejrůznější dobrodružství. Film neměl větší úspěch, byl vydán bez kinopremiéry rovnou na video. Recenze byly velmi vlažné.

www tip Lipoxal | Dárky | Akné | Hodinky | Havarijní pojištění

V následujícím roce se Hilary Duff objevila v televizním filmu „The soul collector“. Za svůj herecký výkon obdržela cenu pro mladé umělce za nejlepší výkon ve vedlejší ženské roli.

Obrovsky úspěšná kariéra začala Hilary s rolí v rodinném komediálním seriálu „Lizzie McGuire“. V seriálu hrála postavu lehce neohrabané průměrné středoškolačky. Společně s ní hráli v Lizzie McGuire také Adam Lamberg, Clayton Snyder, Robert Carradine a Hallie Todd. Premiéru měl seriál na Disney Channel 12. ledna 2001. Úspěch byl strhující – každou epizodu sledovalo více než 2 milióny diváků. Hilary Duff vystupovala v celkem 65 epizodách. I poté pokračovala ve spolupráci s Disney Channel. Vrcholem byla filmová verze seriálu The Lizzie McGuire Movie (v Česku uvedený jako Italské prázdniny).

Po úspěšně rozjeté kariéře filmové herečky zkouší Hilary také zpěv, ve kterém je neméně úspěšná. Pěvecký debut si odbyla v coververzi písně „I can´t wait“, která se objevila na soundtracku k seriálu „Lizzie McGuire“. Následoval hit na Disneyho kompilaci „The Tiki Tiki Tiki Room“. Prvním albem byla kolekce vánočních písní „Santa Claus Lane“. Album obsahovalo duety s Lil´ Romeo, Christinou Milian a se sestrou Haylie Duff.

Prvním studiovým albem byla deska „Metamorphosis“ v roce 2003. Album bylo velmi úspěšné – první místo v hitparádě USA a Kanady mluví za vše. Prodalo se ho více než 4 milionů kusů. Největším hitem alba byl singl „So Yesterday“. Třetí album pojmenované „Hilary Duff“ vyšlo v září 2004, během prvních 8 měsíců se ho jen v USA prodalo přes 1.5 miliónů kusů. Pilotním singlem byla píseň „Fly“.

reklama

Hilary nezanedbává ani svůj osobní život. V roce 2002 se seznámila se zpěvákem Aaronem Carterem. Potkali se při natáčení speciálního vánočního dílu „Lizzie McGuire“. Vztah vydržel přes rok a půl. Aaron Carter Hilary podváděl, nakonec dal přednost Lindsay Lohan. V roce 2004 začala Hilary Duff chodit s dalším zpěvákem, tentokrát s Joelem Maddenem. Ani v tomto vztahu neměla Hilary štěstí, Joel v listopadu 2006 od Hilary odešel ke své nové lásce – Nicole Richie. V červenci 2007 už má Hilary nového přítele. Je jím hokejový útočník NY Islanders Mike Comrie.

Hilary Duff

Hilary-Duff.cz obsahuje hezkou galerii fotek, mnoho zajímavostí z jejího života, tapety na plochu, přehled filmových rolí, ve kterých zazářila. Dozvíte se také vše o její hudební kariéře. Samozřejmě zde nechybí ani podrobná biografie a videoklipy této půvabné a sympatické mladé dámy.